סוגי צינורות ביוב

סוגי צינורות ביוב

צינור הביוב המיוצר מ- PVC הוא הצינור שמותקן ברוב המבנים בישראל. הצינור כולל, מלבד ה PVC, גם שתי שכבות נוספות הן של פוליפרופילן (PP) ושל פולתילן (hdpe). 

צינורות ביוב 

סוגי צינורות ביוב הם בעלי שטח פנים רחב וזאת כדי למנוע הידבקות של תוצרי לוואי שונים לדפנות של צינורות הביוב. המפעלים מייצרים את הצינורות הללו בקטרים שנעים בין 90-32 מ"מ שהם הקטרים הממוצעים הנדרשים בדרך כלל ומתקינים אותם בשוחות ביוב למטרות שונות. עם זאת יש מכרזים עבור בניית מבנים ייחודיים שבהם יש צורך בצינורות בעלי קטרים הרבה יותר רחבים כמו 200 מ"מ. 

כל צינור ביוב הוא גליל ארוך שאפשר לחתוך אותו על פי האורך הנדרש בכל מקום שמתקינים אותו. כדי למשוך את קו הביוב במיקום הספציפי, מחברים לכל צינור ביוב את האביזרים המתאימים לתוואי כמו זווית 45 או 90 מעלות, חבקים, מתאמים, מגופים ועוד.

במקרה של סתימה או הצפה בקו צינור הביוב

הדרך היעילה ביותר לאיתור התקלה היא ביצוע צילום צינורות ביוב לכל אורכו של הצינור ובכך נגלה מהי הבעיה ובאיזו נקודה היא מתרחשת. בהתאם לכך, מחליטים מהי הפעולה הנכונה ביותר שכדאי לבצע. במרבית המקרים, נצטרך לרוקן את כל תכולת הצינור באמצעות הביובית ובכך לנקות את דפנות הצינור הפנימיות. אך לעיתים, פתיחה של צינור הביוב בנקודה הקרובה ביותר למיקום הסתימה תפתור  את הבעיה באופן נקודתי ומדויק.

ללא שימוש באופציה של צילום צינורות ביוב קשה מאד לאתר את המיקום המדויק של התקלה ומה הגורם לה. זה יכול להיגרם על ידי שקית ניילון, מגבונים, חפץ שהושלך בטעות לביוב, שורשי עץ שצמחו או כל סיבה אחרת. 

תקינותה של מערכת ביוב ביתית 

בבתים ותיקים רבים, קיימת עדיין צנרת ברזל ישנה שמעלה חלודה וקורוזיה. לאור חוסר ההתאמה של צנרת הברזל למציאות, לא משתמשים בה בשנים האחרונות עבור מערכת ביוב ביתית. לקוחות רבים שרוכשים דירת יד שנייה או מחליטים לשפץ את ביתם הנוכחי מבקשים גם להוציא את צנרת הברזל הישנה ולהתקין במקומה סוגי צינורות ביוב PVC באיכות מעולה ויוצרים הבדל מהותי בתקינותה של מערכת ביוב ביתית ובכך כמות התקלות תפחת באופן משמעותי.

תקלה בקו המים הביתי 

יש מקרים שבהם נוצרת רטיבות באחד הקירות בבית. הדבר קורה עקב נזילה בצנרת המים הממוקמת מאחורי הקיר ויש לגלות ממה נגרמת הנזילה. גם כאן האופציה הנכונה ביותר היא להשתמש במצלמה טרמית כדי לבצע איתור נזילה בצנרת ולגלות את מקור הנזילה. לעיתים הדבר נובע מפיצוץ בצינור ולעיתים עקב אביזר שנשחק או זז ממקומו ולכן נוצר נתק בין שני חלקי הצינור ועקב כך חלק מהמים נוזלים אל מחוץ לצינור.

בהתאם לממצאים, פותחים רק את הנקודה הבעייתית על פי פעולת איתור נזילה בצנרת, מתקנים את הצינור או מחליפים את האביזר התקול.

מעוניינים להתייעץ עם מומחה בתחום? דהן שמעון שירותי ביובית מציעה שירותי שאיבות ביוב עם שירות מהיר, מקצועי ואמין.

כתיבת תגובה