חוסם ריח ביוב

חוסם ריח ביוב

סובלים מריח ביוב במקלחת? הכירו את החבר החדש שלכם – חוסם ריח ביוב והריח הטוב יחזור לחייכם.
שפכתם גלון של אקונומיקה, קרצפתם כל פינה באמבטיה, ריססתם במטהר אויר בריח שאנל היוקרתי ועדיין הריח השולט אצלכם בשירוקלחת הוא של שירותים ציבוריים בתחנת דלק. לא להשתגע, רוב הסיכויים שפשוט אין לכם חוסם ריח ביוב.
ישנם גורמים ותקלות רבות העלולות לגרום לריחות רעים וחריפים במקלחת והשירותים, הקשורים יותר להתקנה לא מקצועית שאינה תקינה ופחות לאופן בו אתם מנקים את החלל וברמת ההיגיינה.
תחילה נבין מהם חלק מאותם גורמים העלולים לגרום לכך:


צינור אוורור חסר ביציאה מקו ביוב ראשי


צינור זה לרוב ממוקם בגג ותפקידו לאפשר לגזים הלא נעימים המצטברים בביוב לצאת החוצה. בהעדר צינור זה או במצב של פיצוץ בצינור, קולטני הריח באפך יבחינו בכך ויאותתו על ריח רע במקלחת.


הסיפון פגום או לא מותקן טוב

מתחת לכיור נמצא הסיפון, לא סיפון האונייה, אין צורך להרים עוגן. כאן מדובר על סיפון בחולם מלא. מעין כוסית המתברגת לצינור הכיור. הסיפון תמיד מלא במים מתוך העיקרון שריחות אינם עוברים דרך מים ובכך מונע חדירה של ריחות רעים אל תוך חדר האמבטיה. הבעיה מתחילה כשמתקינים אותו בצורה לא תקנית. אז ישנה הצטברות של מים עומדים ושקיעה של לכלוך לתחתית הסיפון ומשם הדרך להרמוניה צורמנית של ריח בלתי נסבל, קצרה.

חומרי ניקיון

מוזר ככל שישמע, גם שימוש אגרסיבי מדי בחומרי ניקיון עלול לגרום לריח ביוב במקלחת. נשמע כמו עולם הפוך ומופרך אבל חומרי ניקוי רבים הם בעלי עוצמות חזקות או חזקות מדי. מלחים, חומצות, צמר פלדה וחומרים כימיים עלולים להמיס ולפגום את שכבת הגלזורה המצפה את האסלה. במצב כזה כשהאסלה מחוספסת מצטברים חיידקים ואלו מייצרים ריחות חריפים כמו שרק הם יודעים לעשות.

אין לכם חוסם ריח ביוב?


זו כנראה הסיבה מספר אחת לריחות רעים במקלחת/ שירותים, עפ"י סקירה שנעשתה ע"י מומחים בתחום. זהו פתרון פשוט לבעיה שמריחה לא טוב ופוגמת באיכות החיים בבית.

מה זה חוסם ריח ביוב למקלחת?

חוסם ריח כשמו כן הוא, עובד על אותו עקרון שאומר שריחות אינם עוברים דרך מים. בדיוק כשם שבאסלה יש תמיד מים עומדים מתחלפים, על מנת לא לאפשר לאדי הביוב לעלות מעלה אל תוך חדר האמבטיה או השירתים.
חוסם הריח הוא בעצם קופסא הניתנת לפירוק, שליפה והרכבה. הקופסא ממוקמת מתחת לרשת קופסת הביקורת ומאפשרת הצטברות של מים שתפקידם כאמור לחסום את הריחות העולים מהביוב.

אם לאחר בחינת כל האפשרויות והתקנת חוסם ריח ביוב תופעת הריח לא חלפה, יתכן והבעיה עמוקה יותר (תרתי משמע). במקרה כזה תוכלו לקבל ייעוץ אישי מ דהן שמעון שירותי ביובית המתמחים בשאיבות ביוב.

כתיבת תגובה